Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Usługi pogrzebowe

Organizacją ceremonii pogrzebowych zajmujemy się KOMPLEKSOWO. Oznacza to, że pomagamy zarówno w załatwieniu wszystkich formalności w urzędach i na cmentarzach, przygotowujemy pełną dokumentację do uzyskania zasiłku pogrzebowego i nieodpłatnie wyręczamy Państwa w jego uzyskaniu. Organizujemy pogrzeby we wszystkich kościołach w Toruniu, a także poza jego granicami. Mamy również do dyspozycji wiele kaplic w których można pożegnać się z osobą zmarłą. Wszystko to możliwe jest również z formie bezgotówkowej w ramach zasiłku pogrzebowego ZUS.

Organizujemy uroczystości pogrzebowe tradycyjne i urnowe z kremacją zgodnie z tradycją katolicką, świecką, bądź charakterystyczną dla innych wyznań. Każde zadanie wykonujemy z najwyższą starannością i sprawnością aby zapewnić godne pożegnanie bliskiej Państwu osoby. Do dyspozycji pozostawiamy także szeroki wybór kompozycji kwiatowych.

Oferujemy wieńce i wiązanki według naszego katalogu, jak również przygotowane na specjalnie indywidualne zamówienie. Ponadto oferujemy kompleksowe przygotowanie grobu Usługi kamieniarskie montaż demontaż pomników, liternictwo nagrobne.


 Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Transport zwłok

Posiadamy specjalistyczne samochody z oryginalną zabudową pogrzebową. Karawany w Zakładzie Pogrzebowym Arka objęte są nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Po każdym transporcie osoby zmarłej poddawane są dezynfekcji. W ramach kompleksowych usług pogrzebowych wykonujemy krajowe i międzynarodowe przewozy osób zmarłych. Świadczymy usługi z zakresu transportu osób zmarłych z miejsca zgonu do chłodni oraz w inne miejsca wskazane przez rodzinę zmarłego. Załatwiamy wszelkie formalności związane z tymi czynnościami na terenie kraju i poza jego granicami.


 Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Kremacja

Kremacja w krajach Europy Zachodniej jest jedną z najczęstszych form pogrzebu. Odsetek pogrzebów kremacyjnych sięga tam 70% wszystkich pochówków. Na życzenie rodziny organizujemy kremację osób zmarłych. Załatwiamy wszelkie formalności z tym związane i zapewniamy dogodne terminy. Jesteśmy w stanie ustalić termin kremacji w dowolnym krematorium na terenie Polski. Na stałe współpracujemy z krematorium w Toruniu, Chełmży, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu. W naszym zakładzie pogrzebowym mamy do wyboru urny drewniane, kamienne i metalowe. Ponadto mogą Państwo wybrać urnę na zamówienie z naszego katalogu.


 Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Klepsydry i nekrologi

Zakład Pogrzebowy Arka na życzenie rodziny po wcześniejszym uzgodnieniu treści zamieszcza w prasie lokalnej oraz ogólnopolskiej nekrologi. Ponadto w miejscach wskazanych przez rodzinę rozwieszamy klepsydry oraz po zakończonym pogrzebie umieszczamy podziękowania. Po zakończonej ceremonii pogrzebowej uczestnicy pogrzebu dostają obrazki pamiątkowe z informacją o osobie zmarłej.


 Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Obsługa cmentarza

Jesteśmy firmą pogrzebową, która zajmuje się kompleksowymi pracami ziemnymi na wszystkich cmentarzach komunalnych w Toruniu. W skład oferowanych przez nas usług wchodzą:
- wykopanie, zasypanie oraz dekoracja grobu,
- ekshumacje,
- nasadzenia zieleni,
- demontaż i montaż nagrobków.
 


 Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Sprzedaż nagrobków, usługi kamieniarskie

Nasz zakład pogrzebowy ma w swojej ofercie usługi kamieniarskie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, rozszerzyliśmy zakres naszych usług. Oferujemy Państwu:
 - nowe pomniki granitowe,
 - renowacje i przeróbki starych nagrobków,
 - liternictwo nagrobne,
 - demontaż i montaż pomników,
 - układanie kostki przy pomnikach,
 - rozebranie, wygruzowanie i wywiezienie starego pomnika z cmentarza.


 Zakres usług zakład pogrzebowy Toruń

Organizacja Stypy

Stypa jest częścią składową pogrzebu. Po ceremonii pogrzebowej, zazwyczaj rodzina i przyjaciele spotykają się w restauracji aby w spokoju porozmawiać i powspominać tę osobę w której pogrzebie właśnie uczestniczyli. Stypy organizujemy w zaufanych restauracjach z którymi współpracujemy od wielu lat, dzięki czemu mamy pewność że nasi klienci będą w należyty sposób przyjęci i obsłużeni.

Arka - usługi pogrzebowe Toruń
Toruń ul. Kościuszki 56

Email:
k.arka@wp.pl

Telefon:
+48 606360441 / 56 6461074